Haber

Bahçeli ısrarla şunları söyledi: Dönüm noktası!

Cumhur İttifakı liderlerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorum’da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Çorumlu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 9 gün sonra yapılacak seçimlerin demokrasimizin geleceği için hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini niyaz ediyorum. Demokratik bir yarışın gerçekleşmesini diliyor, seçime katılacak partilere başarılar diliyorum.

’14 MAYIS Türkiye İÇİN DÖNÜM NOKTASI’

Çorum’da sinizm olmaz, sözü söyleyenin haysiyetinden söz edilemez. Çorum’un egemen bir geçmişi vardır. Artık önümüzde yeni bir gelecek var. 14 Mayıs bir dönüm noktasıdır. Lider ülke Türkiye’nin meşalesi söndü. Geleceğin gücü Türkiye’dir.

Cumhuriyetin 100. yılı ufukta beliriyor. 14 Mayıs seçimlerini halkın zaferiyle pekiştirmek gerekiyor. Milli birlik ve kardeşlik içinde bir arada yaşıyoruz. Zorlukları hep birlikte aşarız. Sevgili insanlar, sıra sizde.

“ZILLET ALLIANCE SADECE KOLTUK VE OFİS PARÇALARI YAPAR”
Türkiye’nin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ezberleriyle siyasi istikrarsızlık yıllarına geri götürülemeyeceğini belirten Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı yardımcılarının her geçen gün arttığı dokuz başlı aşağılanma korkusuna Çorum tahammül göstermiyor. Zillet ittifakının yaptığı şey koltuk ve ofis paylaşımı, tek bir projeleri yok, gündem ve gelecekle ilgili tek bir mesajları yok, iç açıcı ve kuşatıcı sözleri, hazırlıkları ve dahası yok. , heyecan ve tecrübeleri yok.Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile istikrar sağlandı.Ülkemizin son beş yılda yaşadığı ciddi sorunlar ve sıkıntılar ve saldırılar Parlamenter Sistem hakimiyetinde gerçekleşmiş olsaydı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kazanımları sayesinde kriz, devlet ve hükümetin etkin mücadelesi ile zamanında karşılanmıştır. Siyasi ve ekonomik operasyonlara her anlamda direnildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güvenlik, refah, huzur ve barış ortamını derinleştirmiş; kuvvetler ayrılığına açıklık getirdi. Kazanan Türkiye oldu. CHP’den GÜZEL Parti’ye kadar koalisyon dönemlerini övüyorlar. Sistem siyasi zihniyetleri, milletimizin ve ülkemizin mutat ve mutat gerçekleriyle bağdaşmamaktadır. İş bilmezler, yol bilmezler, erdem bilmezler, ahlak bilmezler. Akıntıya karşı kürek çekmek boşunadır. Güneşi çamurla örtmeye çalışmak aptallıktır” dedi.

haber-dilovasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu