Haber

HÜDA PAR liderinden Trabzon’daki olaylar sonrası Adalet ve İçişleri Bakanlığı’na çağrı: Bu provokatörleri tespit edin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Trabzon’da mitingi öncesi HÜDA PAR standına kalabalık tepki göstermiş, söz konusu tribün kırılmaya çalışılmıştı. Gerginliğin ardından kaldırılan tribün bugün yeniden açılırken, onlarca Trabzonlu tribünlerin yeniden kaldırılmasını talep etti ve HÜDA PAR çeşitli sloganlar atarak ters yönde yürüdü.

“İNSANLARA SAĞLAYANLARIN İSİMLERİ VE GÖRSELLERİ BİLİNİYOR”

Seçim kürsüsü tartışmaları Trabzon’da tansiyonu yükseltirken, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu canlı yayına katıldığı canlı yayında, “Kendi yandaşını bize karşı kışkırtanlar var. Bunlardan biri de İYİ Parti. Diğeri de Zafer Partisi. Halkı bize karşı kışkırtanların isimleri ve görüntüleri de belli. Hukuki girişimler başlatacağız” dedi.

“SİYASİ FAALİYETLERİ ENGELLEMEK SUÇTUR, HAPİS VAR”

Mahkeme ve savcılıklara gerekli şikayetleri yapacaklarını ifade eden Yapıcıoğlu, “Bunu tehdit olarak yorumlayanlar var. siyasi faaliyetlere engel olmak suçtur, hapis cezası vardır. Toplu olarak yapılırsa 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası vardır.” dedi.

“KAÇINILMAZSA DAHA BÜYÜK OLAYLAR OLABİLİR”

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, Trabzon’daki partililere “tahriklere gelmeyin” çağrısında bulunduğunu belirterek, “Bu eylemi tahrik edenler hesap verecektir. Taliban kıyaslanıyor. Aynı provokasyonları yapıyorlar.” Önemli olaylar olabilir. Bu provokatörler Trabzon’u temsil etmiyor. Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanını bu olayları yapan ve Trabzon’u asla temsil etmeyen bu provokatörlerin yargı önüne çıkarılıp hak ettikleri muameleyi yapmaya davet ediyorum, bu ülkenin bekası için kesinlikle gereklidir.” dedi.

osmaneliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu