Teknoloji

Şok edici gerçek: Disneyland’ın Karayip Korsanları bölümü bir zamanlar gerçek insan kemikleriyle doluydu

Disneyland’daki dünyaca ünlü Karayip Korsanları bölümü bir zamanlar gerçek insan kalıntıları içeriyordu. Bu kalıntıların yerini artık maketler almış olsa da anlatılanlara göre, Bu eğlence arabası 1967’de yapıldığında, mevcut alternatifler mümkün olduğu kadar düzenli değildi ve bu nedenle park ” rüya mühendisleri” bazıları gerçek araçları kullanmayı tercih etti.

Bugün bunu düşünmek şok edici gelebilir, ancak Disneyland’ın gerçek kalıntıları kullanması, beklemeyeceğiniz yerlerde ortaya çıkan insan kemiklerinin en son örneği değil. Örneğin, izleyiciler birçok iskelet içerdiğini hatırlayabilir. 1982 yapımı Poltergeist filmindeGerçek iskeletler de kullanılmıştır.

Oyuncular habersiz

Snopes, Poltergeist hakkındaki söylentileri inceleyen bir araştırma bile yaptı ve bazen oyuncu kadrosunun haberi olmadan insan iskeletlerinin kullanıldığını doğruladı. Snopes’a göre, bir TV röportajı sırasında yıldız JoBeth Williams Masumiyetim ve saflığımla, bunların gerçek iskeletler olmadığını varsaydım. Plastik veya kauçuktan yapılmış iskeletler olduklarını varsaydım. Tüm ekip gibi ben de daha sonra gerçek iskelet kullandıklarını öğrendim çünkü sahte kauçuk iskelet yapmak çok pahalı. Ve bence herkes bu fikirden gerçekten ürktü.

Benzer şekilde, o zamanlar sahte iskeletler için var olan teknolojik sınırlamalar, Disneyland’ın korsan temalı yolculukta gerçek iskeletleri kullanma kararına yol açtı. . Eski Disney üreticisi Atlas Obscura’ya göre Jason SurrellKarayip Korsanları: Sihirli Krallıktan Sinemalara adlı kitabında, “ Dönemin sahte iskeletleri inandırıcı olmaktan uzaktır.olduğunu düşündüğünü söyledi” dedi.

O zaman bile, gerçeğe yakın iskeletler yapmak, parkın geri kalanının toplamı kadar maliyetli olduğu için sahne kurgu departmanları için çok fazlaydı. Bunun yerine, gerçek insan kalıntıları olan Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles’tan (UCLA) kemikler kullanıldı.

O zamandan beri teknoloji ilerledi ve bununla birlikte, bu şenlikli sürüşün önceki tasarımında bulunan kalıntıların şaşırtıcı derecede inandırıcı iskelet modelleriyle değiştirildiği yeni bir çağ başladı. Surrell, kemiklerin kendi ülkelerine döndüğünü ve Düzgün bir cenaze töreni yapıldığını da belirtiyor.

konak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu